Duyurular

 • MHL fonumuzda tadilat yapılmıştır (14.03.2014 itibari ile geçerlidir) Daha fazla

  KATILIMCILARA DUYURU

  METLIFE HAYAT ve EMEKLİLİK A.Ş.

  PARA PİYASASI LİKİT KAMU EMEKLİLİK YATIRIM FONU HAKKINDA


  Fonun içtüzük, izahname ve tanıtım formlarında değişiklikler yapılmış olup bu değişiklikler aşağıda özetlenmiştir. Değişiklikler 14/03/2014 tarihinden itibaren uygulanmaya başlanacaktır.


  Değişikliklere ait içtüzük, izahname ve tanıtım formu tadil metinlerine ve bahsedilen değişikliklere göre güncellenmiş içtüzük, izahname ve tanıtım formlarına www.metlife.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.


  Saygılarımızla,


  Değişiklik Özeti
  A - Sermaye Piyasası Kurulu’nun 23.08.2013 tarih ve 29/954 sayılı kararına uyum sağlamak amacıyla fonun ismi ”Metlife Emeklilik ve Hayat A.Ş. Para Piyasası Likit Kamu Emeklilik Yatırım Fonu” olarak değiştirilmiştir.
  B - Fon portföyüne 28.03.2002 tarihli ve 4749 sayılı Kamu Finansmanı ve Borç Yönetiminin Düzenlenmesi Hakkında Kanun çerçevesinde kurulan varlık kiralama şirketleri tarafından ihraç edilen kira sertifikalarının da alınabilmesine olanak sağlanmıştır.
  C - Fonun yatırım yapabileceği varlıkların en fazla 180 gün olan süresi 184 gün olarak değiştirilmiştir.
  D - Fon muhasebecisi olarak Fatih Bozkurt’un yerine Fatih Kayhan atanmıştır.

 • Kurumsal Temsilci İlanı Daha fazla

  METLIFE EMEKLİLİK VE HAYAT ANONİM ŞİRKETİ

  YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI’NDAN

  KURUMSAL TEMSİLCİ İLANI

   

  Adres                : Rüzgarlıbahçe Mahallesi Kavak Sokak Kavacık Ticaret Merkezi                                            No: 18 B Blok Kavacık, Beykoz, İstanbul     444 0 638

  Ticaret Sicil No : İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü 388669-336251

  Mersis No          : 0854006902900014

  Web Sitesi        : www.metlife.com.tr

   

  6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’nun 428. maddesi çerçevesinde pay sahiplerimizin; Şirketimizce 31.03.2014 günü yapılması planlanan 2013 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda kendileri adına oy kullanıp ilgili diğer işlemleri yapması için varsa önerdikleri kurumsal temsilcilerin kimliklerini ve bunlara ulaşılabilecek adres, e-posta adresi ile telefon ve faks numaralarını işbu ilan tarihinden itibaren azami 7 gün içinde Şirketimize bildirmeleri rica olunur.

  Kurumsal Temsilci olarak bildirilen kişiler ve iletişim bilgileri, Şirketimiz Yönetim Kurulu tarafından yapılacak söz konusu Olağan Genel Kurul Toplantısına ilişkin çağrı ilanında ayrıca ilan edilecek ve Şirketimiz internet sitesinde de yayınlanacaktır.

   

  Sayın ortaklarımızın bilgilerine arz olunur. 

  Saygılarımızla,

  METLIFE EMEKLİLİK VE HAYAT ANONİM ŞİRKETİ

                                                                                                                                                          

 • Hak Sahiplerince Aranmayan Paralar Sorgulama Ekranı Daha fazla

   

  08.10.2013 tarihli ve 28789 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Özel Hukuk Hükümlerine Tabi Sigortalar Kapsamında Hak Sahiplerince Aranmayan Paralar Hakkında Yönetmelik’e göre hak sahiplerince aranmayan paralar hakkındaki sorgulamalar " Hak Sahiplerince Aranmayan Paralar" sayfasından yapılabilecektir.

   

  Hak sahiplerince aranmayan paralar için tıklayınız.

 • Ramazan Bayramı Arefesi Tahsilat Valör Saatleri Duyurusu Daha fazla

  Borsa İstanbul Başkanlığı tarafından duyurulduğu üzere, 07 Ağustos 2013 tarihinin yarım gün resmi tatil olması nedeniyle emeklilik fonlarının işlem yaptığı  piyasalarda seans ve takas saatlerinde düzenlemeler yapılmıştır.

   

  Borsa İstanbul Başkanlığı tarafından duyurulduğu üzere, 07 Ağustos 2013 tarihinin yarım gün resmi tatil olması nedeniyle emeklilik fonlarının işlem yaptığı  piyasalarda seans ve takas saatlerinde düzenlemeler yapılmıştır.

  Bu kapsamda sözkonusu tarihlerdeki katkı payı tahsilatı ve fonlara yönlendirme süreci ile ilgili olarak Şirketimiz uygulaması aşağıdaki gibi olacaktır:

  07 Ağustos 2013  tarihinde saat  10:00’dan önce Şirketimiz hesaplarına intikal eden katkı payları, aynı gün yatırıma yönlendirilecektir.

  07 Ağustos 2013 tarihinde saat 10:00’dan sonra Şirketimiz hesaplarına intikal eden katkı payları, ramazan bayramından sonraki ilk iş günü olan 12 Ağustos 2013 tarihinde yatırıma yönlendirilecektir.

  Sayın katılımcılarımıza duyurur, ramazan bayramınızı kutlarız.

 • Katılımcılara Duyuru MetLife Emeklilik Ve Hayat A.Ş. Daha fazla

  Emeklilik Yatırım Fonları İçtüzük/ İzahname Değişikliği hakkında bilgi almak için tıklayınız.

 • MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. Emeklilik Yatırım Fonları Hakkında Katılımcılara Duyuru Daha fazla

  Emeklilik Yatırım Fonlarının Kuruluş ve Faaliyetlerine İlişkin Esaslar Hakkında  Yönetmelik 13.03.2013 tarih 28586 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

  İlgili yönetmelik ile  portföy sınırlamaları ile ilgili değişiklikler  ve yatırım yapılabilecek yeni yatırım enstrümanları aşağıdaki şekilde özetlenmiştir.

   

  Eski Mevzuat Bant Aralığı Yeni Mevzuat Bant Aralığı
  Tek Banka Mevduatı/Katılma Hesabı %0-%4 Tek Banka Mevduatı/Katılma Hesabı %0-%6
  Toplam Banka Mevduatı / Katılma Hesabı %0-%20 Toplam Banka Mevduatı / Katılma Hesabı %0-%25
  Takasbank Para Piyasası %0-%20 Takasbank Para Piyasası %0-%10
      Ters Repo Oranı * %0-%10
  * Para Piyasası Fonları Hariç      

   

  Yatırım Yapılabilecek Yeni Enstrümanlar
  Kira Sertifikaları
  Kıymetli Madenler


  Mevcut İçtüzük ve İzahnameler  28.02.2012 tarih 24681 saylı resmi gazete yayımlanan ve yeni yönetmeliğin yayım tarihi ile yürürlükten kaldırılan Emeklilik Yatırım Fonlarının Kuruluş ve Faaliyetlerine İlişkin Esaslar Hakkında  Yönetmelik doğrultusunda düzenlenmiş olup, en geç 31.12.2013 tarihine kadar yeni yönetmelik kapsamında gerekli değişiklikler yapılacaktır.

  Değişiklikler gerçekleştirilinceye kadar geçecek sürede yeni yönetmelik ile getirilen düzenlemeler doğrultusunda işlemlerin gerçekleştirileceği konusunu bilgilerinize sunarız.

 • BES Katılımcı Hesaplarına Aktarılacak Devlet Katkısı Fonlarının Takasbank'tan Takip Edilebilmesi Hakkında Bilgilendirme Daha fazla

  01 Ocak 2013 tarihi itibarıyla uygulamaya giren Kanun değişikliği ile Devlet, bireysel emeklilik sistemi katılımcılarının yapacakları katkı payı ödemeleri için %25 Devlet Katkısı desteği uygulaması başlatmıştır. Bireysel Emeklilik katılımcıları, hesaplarına aktarılan devlet katkısı fonlarını da Takasbank’tan takip edebilmektedir.

   

  Bireysel emeklilik sistemi katılımcıları, e-Devlet şifrelerini kullanarak www.takasbank.com.tr web adresinde bulunan "Bireysel Emeklilik" linkinden bağlanıp, isimlerine açılmış hesaplarında mevcut fon değerleri ile birlikte hesaplarına aktarılan Devlet Katkısı tutarlarını da fon adedi ve piyasa değeri cinsinden kontrol edebilmektedir.

  Ayrıca isteyen katılımcılar, "Bireysel Emeklilik" linkine bağlandıktan sonra "Bilgilendirme İşlemleri" bölümünü kullanarak hesaplarında meydana gelen günlük bakiye değişimlerinin SMS ve/veya e-posta ile, aylık bakiye değişimleri ve aylık fon tutar bilgilerinin ise sadece e-posta ile gönderilmesi için talepte bulunabilirler.

 • American Life ve MetLife Emeklilik tek çatı altında birleşti Daha fazla

  Amerikan sigorta devi MetLife Türkiye’de Deniz Emeklilik ve American Life Hayat Sigorta ile olan entegrasyon sürecini tamamladı. Her iki şirket de hukuki olarak MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. adını alarak tek bir “MetLife” markası altında ve MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. Genel Müdürü Deniz Yurtseven’in liderliğinde faaliyet göstermeye başladı.  

  Hizmet yelpazesi genişledi

  MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. Genel Müdürü Deniz Yurtseven, MetLife olarak iki büyük sigorta şirketinin gücüyle hayat, ferdi kaza sigortası ve bireysel emeklilikte müşterilerine en iyi çözümü sunmayı hedeflediklerini kaydetti. Yurtseven, “Sektörde ilk 5 içinde yer almak istiyoruz. Bugün itibarıyla MetLife acenteleri, DenizBank şubeleri, kurumsal satış ve direkt pazarlama kanalları ile müşterilerimize ulaşacağız. MetLife Türkiye, bireysel emeklilik planlarının yanı sıra, hayat sigortası ve ferdi kaza sigortası hizmetlerini de sunuyor olacak. Özellikle ferdi kaza branşında hem geniş ürün yelpazemiz hem de çoklu satış noktalarımızla ürünlerimizi sunarak hayat sigortası şirketleri arasında ferdi kaza prim üretiminde lider olmayı hedefliyoruz” dedi.

  Alternatif dağıtım kanallarını kullanarak ürün ve hizmetlerini sunmaya devam edeceklerini kaydeden Yurtseven, “Hedeflerimiz arasında kurumsal anlamda firmalara özel çözümler sunan güçlü bir çözüm ortağı olmak, banka kanalının yanı sıra acente kanalıyla da büyümek var. Birleşme sürecinin tamamlanmasının, sektörümüze ve Türkiye Ekonomisi’ne hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

  Birleşmenin hikâyesi

  MetLife Inc., 1 Kasım 2010 tarihinde American Life Insurance Company’yi (Alico) AIG’den (American Int’l. Group); 3 Ekim 2011 tarihinde ise DenizEmeklilik ve Hayat hisselerini DenizBank’tan satın alma işlemlerini tamamlamıştı. MetLife Inc.’e bağlı iki şirketin Türkiye’deki entegrasyon ve birleşme çalışmaları 2011 Ekim ayından bu yana devam ediyordu. Atılan son adımla birlikte MetLife’ın Türkiye operasyonları tek çatı altında toplandı.  

  Acenteler bireysel emeklilikte devreye girdi

  Daha önce yapılan anlaşma uyarınca MetLife Türkiye risk, tasarruf ve emeklilik çözümlerini Türkiye ile buluşturmak üzere Türkiye’de banka sigortacılığının en iyi aktörlerinden olan DenizBank şubelerini 15 yıl boyunca ana dağıtım kanalı olarak kullanacak. American Life ile birleşme ile birlikte acente kanalından da bireysel emeklilik ürünlerini sunmaya başlayan MetLife’ın 7 il ile 4 irtibat ve eğitim ofisinde faaliyet gösteren 150 acentesi bulunmaktadır.

   

  MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş.’nin resmi web sitesi olan www.metlife.com.tr artık her iki şirketi de yansıtıyor, tüm hizmetlerini ve yeni yapılanmayı kapsıyor.  MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. İstanbul Kavacık’ta bulunan Anadolu yakasının ilk Leed Gold Sertifikalı yeni ofis binasında faaliyette bulunuyor

  2 Temmuz 2012 tarihli basın bültenine buradan ulaşabilirsiniz.

   

 • DenizEmeklilik’in adı MetLife oldu - 2 Nisan 2012 Daha fazla

  Geçen yıl ortasında Amerikan sigorta devi MetLife tarafından satın alınan DenizEmeklilik 2 Nisan 2012 itibariyle faaliyetlerine MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. adı altında devam edecek. MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş.’nin Genel Müdürü Deniz Yurtseven, “Toplam aktiflerini yaklaşık 285 milyon TL’ye çıkararak 2011 yılında da aktif ve kârlılık açısından hızlı büyümesini sürdüren şirketimiz, yeni dönemde koyduğu hedeflere daha rahat ulaşacak” diye konuştu.

  American Life Hayat Sigorta A.Ş. ile Deniz Emeklilik ve Hayat A.Ş’nin MetLife Türkiye çatısı altında entegrasyonu kısa bir süre sonra tamamlanacak.

   

  2 Nisan 2012 tarihli basın bültenine buradan ulaşabilirsiniz.

 • Sağlık Poliçeleri Hakkında Bilgilendirme Daha fazla

  Hazine Müşteşarlığı’nın 19/06/2012 tarih ve B.02.1.HZN.0.10.06.01 - 10162 sayılı kararına istinaden, 22/06/2012 tarihinde yapılan Genel Kurul Toplantılarının tescili neticesinde MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. ile American Life Hayat Sigorta A.Ş.’nin birleşme süreci tamamlanmış olup, söz konusu şirketler 30/06/2012 tarihi itibarı ile tek bir şirket olarak faaliyetlerine MetLife çatısı altında ve MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. ticari ünvanı ile devam edeceklerdir.

  Hazine Müşteşarlığı’nın 19/06/2012 tarih ve B.02.1.HZN.0.10.06.01 - 10162  sayılı kararına istinaden, 22/06/2012 tarihinde yapılan Genel Kurul Toplantılarının tescili neticesinde MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. ile American Life Hayat Sigorta A.Ş.’nin birleşme süreci  tamamlanmış olup, söz konusu şirketler 30/06/2012 tarihi itibarı ile tek bir şirket olarak faaliyetlerine MetLife çatısı altında ve MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. ticari ünvanı ile devam edeceklerdir.

  Bireysel Emeklilik mevzuatı gereğince emeklilik şirketlerinin sağlık branşında faaliyet gösterememesi sebebi ile MetLife sağlık branşındaki faaliyetlerini 2011 yılı Ağustos ayı itibarı ile durdurmuş bulunmakta olup mevcut sağlık poliçelerinde sigortalılara ve anlaşmalı kurumlara karşı olan sorumluluklarını taahhütleri çerçevesinde yerine getirmeye devam edecektir.

  Konuyu kamuoyunun dikkatine sunarız.

  Saygılarımızla,

  MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş.

  Sağlık Poliçesi Sigortalılarımız Dikkatine

  Sayın Sağlık Poliçesi Sigortalılarımız,
  Aktif veya süresi bitmiş olan sağlık poliçelerinize karşı olan olan sorumluluklarımızı , sigorta süresi içinde olması ve poliçe şartlarına uygun olacak şekilde yerine getirmeye devam edeceğiz.
  Poliçeleriniz, tazminat talepleriniz hakkında bilgi almak  için aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz.
  Saygılarımızla
  MetLife Emeklilik ve Hayat  AŞ
   

  Telefon : 0 216 538 ..... (Sadece sigortalılarımız için hizmet verilmektedir.)
  E-posta : Saglik.tazminat@metlife.com.tr

   

  Anlaşmalı Kurumlarımız Dikkatine

  Anlaşmalı Kurumlarımız,
  Aktif olan sağlık poliçesi sigortalılarımız için provizyon hizmetimiz 7/24 olmak üzere devam etmektedir.
  ....... tarihi itibarı ile Sesli Yanıt Sistemi ve İnternet provizyon servislerimiz kapatılmış olup tüm provizyon talepleri için aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz.
  Muhasebe servislerinizin ödeme mutabakatları için mutabakat@metlife.com.tr adresine mail göndererek bilgi talebinde bulunabilirsiniz.
  Saygılarımızla 

  MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş.

  Provizyon Hattı : 0 212 335 81 30
  Provizyon Faks  No : 0 212 320 83 24 – 25

 • Tanıştığımıza memnun olduk, şimdi sıra taşınmada! - 2 Nisan 2012 Daha fazla

  Nisan ayı itibarıyla ticari unvanımızın MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. olması ile birlikte kaliteli hizmet anlayışımız doğrultusunda sizlere geniş ürün ve hizmetlerimizi sunmaya devam ediyoruz. MetLife'ın uluslararası tecrübesinden yararlanarak; hayat, ferdi kaza sigortaları ve emeklilik planları ile size ve ailenize geniş ürün yelpazesi sunarak tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaktan memnuniyet duyarız.

  Artık MetLife markasının uluslararası gücü ve 140 yılı aşkın tecrübesinden aldığımız güçle sizlere hizmet sunuyor olmaktan mutluluk duyuyoruz.

  Genel müdürlük binamız Rüzgarlıbahçe Mahallesi, Kavak Sokak, Kavacık Ticaret Merkezi B Blok No:18 İstanbul adresine taşındı.

 • Emeklilik Planlarımızın Asgari Katkı Payı Tutarları Değişmiştir - 1 Ocak 2012 Daha fazla

  Mevcut emeklilik planlarımızın asgari katkı payı tutarları emeklilik beklentilerinizin daha iyi karşılanması amacıyla revize edilmiştir.

   

  Yeni asgari katkı payı tutarları aşağıdaki gibi düzenlenmiştir.

  Plan Numarası Plan Adı Asgari Katkı Payı
  001 Damla Plan 89
  002 Deniz Plan (2011 öncesi teklif tarihli) 142
  002 Deniz Plan (2011 ve sonrası teklif tarihli) 132
  003 Gruba Bağlı Bireysel Plan 89
  004 Gruba Bağlı Bireysel Plan 89
  005 Gruba Bağlı Bireysel Plan 89
  006 DFHG İşveren Grup Emeklilik Planı 25
  007 DFHG Gruba Bağlı Bireysel Plan 48
  008 Gruba Bağlı Bireysel Plan 60
  009 Gruba Bağlı Bireysel Plan 60
  010 Gruba Bağlı Bireysel Plan 60
  011 Gruba Bağlı Bireysel Plan 60
  012 Gruba Bağlı Bireysel Plan 60
  013 İşveren Grup Emeklilik Planı 60
  014 İşveren Grup Emeklilik Planı 60
  015 İşveren Grup Emeklilik Planı 60
  016 İşveren Grup Emeklilik Planı 60
  017 İşveren Grup Emeklilik Planı 60
  018 Emeklilik Plus 60
  019 Afili Plan 329
  020 Afili Plan 438

   

 • DenizEmeklilik’in MetLife’a satış süreci tamamlandı - 3 Ekim 2011 Daha fazla

  Deniz Emeklilik ve Hayat A.Ş.’nin, istikrarlı büyümesi ve kısa sürede yakaladığı başarılardan sonra ABD kökenli sigorta devi MetLife’a satışı gerçekleşti.
  MetLife 15 yıl süresince hayat sigortası, ferdi kaza ve bireysel emeklilik ürünlerinin dağıtımını, pazarlamasını ve satışını DenizBank şube ağı vasıtasıyla yapacak.

   

  3 Ekim 2011 tarihli basın bültenine buradan ulaşabilirsiniz.

 • DenizEmeklilik, MetLife'a satılıyor - 27 Haziran 2011 Daha fazla

  DenizBank A.Ş., DenizEmeklilik’teki yüzde 99.86 oranındaki hissesini 161.9 milyon Euro’ ya satmak üzere ABD kökenli sigorta devi MetLife ile anlaştı.
  İki kurum arasında yapılan hayat sigortası ve bireysel emeklilik acentelik sözleşmesiyle de DenizBank şubeleri 15 yıl boyunca sadece MetLife’ın bireysel emeklilik ve hayat sigortası ürünlerini satacak.

   

  27 Haziran 2011 tarihli basın bültenine buradan ulaşabilirsiniz.

 • "Emeklilik" Branşında Faaliyet Ruhsatı Alındı - 1 Haziran 2009 Daha fazla

  T.C. Hazine Müsteşarlığı'ndan emeklilik branşında faaliyet ruhsatı alındı.

   

  DenizEmeklilik*, T.C. Hazine Müsteşarlığı'ndan emeklilik branşında faaliyet ruhsatı aldı.

  21 Mayıs 2009 tarihli faaliyet ruhsatıyla, 5 adet bireysel ve 2 adet grup olmak üzere toplam 7 emeklilik fonunun kuruluş izni için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuran DenizEmeklilik, Bireysel Emeklilik fonlarının kuruluşunun ardından, bu alanda faaliyetlerine başlayacak.

  Şirket, 24 Eylül 2008 tarihinde Hazine'den aldığı emeklilik şirketi kuruluş izninin ardından, 24 Kasım 2008 tarihinde gerçekleştirdiği Genel Kurul toplantısı ile Deniz Hayat A.Ş. olan unvanını Deniz Emeklilik ve Hayat A.Ş. olarak değiştirmişti.

  Emeklilik sektöründe "müşteri odaklı" yaklaşımıyla "tercih edilen" şirket olarak yer almayı hedefleyen DenizEmeklilik, bu hedeflerine uygun altyapı çalışmalarını sürdürüyor.

  * DenizEmeklilik 2 Nisan 2012 itibarıyla faaliyetlerine MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. adı altında devam etmektedir.

 • Duyuru Daha fazla

  İMKB Başkanlığı’nın 17 Ekim 2012 tarihli duyurusunda belirtildiği üzere, 24 Ekim 2012 tarihinin yarım gün resmi tatil olması nedeniyle emeklilik fonlarının işlem yaptığı  piyasalarda seans ve takas saatlerinde düzenlemeler yapılmıştır.

   

  Bu kapsamda sözkonusu tarihlerdeki katkı payı tahsilatı ve fonlara yönlendirme süreci ile ilgili olarak Şirketimiz uygulaması aşağıdaki gibi olacaktır:

  24 Ekim 2012  saat  10:00’dan önce Şirketimiz hesaplarına intikal eden katkı payları, aynı gün katılımcılarımızın tercih ettikleri fonlarda yatırıma yönlendirilecektir.

  24 Ekim 2012 saat 10:00’dan sonra Şirketimiz hesaplarına intikal eden katkı payları, kurban bayramı ve cumhuriyet bayramından sonraki ilk iş günü olan 30 Ekim 2012 tarihinde yatırıma yönlendirilecektir.

  Sayın katılımcılarımıza duyurur, kurban bayramı ve cumhuriyet bayramlarını kutlarız.

Bize aşağıdaki numaradan ulaşabilirsiniz.

4440638 444 0 638 (MET)

Hafta içi 08:30 - 17:30 arası

E-posta: 

musterihizmetleri@metlife.com.tr

Faks: 
+90 216 538 94 94

Posta Adresi:

MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş.
Kavacık Ticaret Merkezi Rüzgarlıbahçe Mahallesi Kavak Sokak B Blok No:18 Kavacık Beykoz 34805

İstanbul - Türkiye