Hayat Sigortası Şirketi Ödülü

MetLife, Orta Doğu Sigorta Sektörü Ödülleri’nde (MIIA) Orta Doğu ve Afrika’da 2016 Yılın Hayat Sigortası Şirketi ödülünü kazandı
 

14 Kasım 2016 (Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri): Bölgenin önde gelen sigorta şirketlerinden biri ola      n ve sigorta, yıllık gelir sigortası ve çalışan yan hakları programları alanında dünya çapında faaliyet gösteren MetLife, Middle East Insurance Review’ın düzenlediği 2016 Orta Doğu Sigorta Sektörü Ödülleri’nde (MIIA) üst üste üçüncü kez Orta Doğu ve Afrika’da Yılın Hayat Sigortası Şirketi seçildi.

MIIA, MetLife ile ilgili şunları ifade etti: Yılın Hayat Sigortası Şirketi ödülüne üçüncü kez layık görülen MetLife, sektöre ilişkin engin bilgisini kanıtlamaya ve dijital fonksiyonlarını geliştirmek de dahil olmak üzere, sunduğu örnek müşteri hizmetleri kalitesiyle rakiplerini geride bırakmaya devam ediyor.”

Bölgenin sigortacılık sektöründe üstün başarıyı ödüllendirmek amacıyla ilk kez 2014 yılında dağıtılmaya başlanan ve bölgenin dört bir yanından başvuruların alındığı ödüller, 8 Kasım tarihinde Dubai’de gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu. 

Gala etkinliğinde ödülü kabul eden MetLife Ortadoğu ve Afrika Bölgesi (MEA) Başkanı Julio Garcia-Villalon, konuyla ilgili görüşlerini paylaştı: “Üç yıl üst üste bu prestijli ödülü almaktan onur duyuyorum. Bu ödülü çalışanlarımıza, saha ekiplerimize ve bölgedeki iş ortaklarımıza ithaf ediyorum. MetLife bu ödülle Ortadoğu ve Afrika bölgesindeki gücünü ve liderliğini bir kez daha kanıtlamış oldu”.

Julio Garcia-Villalon, sözlerine şu şekilde devam etti: “Ayrıca, MetLife’a inanan ve güvenen seçkin jüri üyelerine ve organizatörlere de teşekkürlerimi sunuyorum. Hedefimiz, müşterilerimize hizmet vermeye ve gelişen ihtiyaçlarını karşılamak için onlara en iyi ürünleri, çözümleri, hizmetleri ve deneyimleri sunmaya devam etmektir.”

MetLife’ın Ortadoğu ve Afrika’daki bölgesel merkezi, şirketin 11 ülkedeki faaliyetlerine destek olmaktadır. MetLife, birçok Ortadoğu ve Afrika ülkesinde faaliyet gösteren ilk hayat sigortası şirketidir ve yaklaşık 65 yıldır bu bölgedeki müşterilerine hizmet vermektedir.

Kazananların, net tanımlı kriterler ve 20 seçkin jüri üyesinin görev yaptığı şeffaf bir süreç ile belirlendiği MIIA, Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinin en saygın ödülü olarak kabul ediliyor. Ulusal, bölgesel ve uluslararası sigorta piyasalarından seçilen jüri üyeleri, bu yıl yaklaşık 250 adayı değerlendirdi.

 

Ortadoğu ve Afrika’da MetLife
MetLife bölgedeki ilk şubesini 1953 yılında Lübnan’da açmıştır, daha sonra 1954 yılında Suudi Arabistan ve Kuveyt’te, 1958’de Ürdün’de, 1960’da Bahreyn’de, 1962’de BAE ve Katar’da, 1971’de Umman’da, 1988’de Türkiye’de ve 1997’de Mısır’da faaliyetlerine başlamıştır. Birçok Ortadoğu ve Afrika ülkesinde faaliyet gösteren ilk sigorta şirketi olan MetLife, müşterilerine önde gelen ürünler ve yenilikçi hizmetler sunmaktadır.

MetLife Hakkında
1868 yılında kurulmuş olan MetLife Inc. (NYSE: MET), kendisine bağlı ortaklıkları ve iştirakleri (“MetLife”) aracılığıyla sigorta, yıllık gelir sigortası, çalışan yan hakları programları ile varlık yönetimi alanlarında hizmet veren dünyanın en büyük hayat sigortası şirketlerinden biridir. Yaklaşık 100 milyon müşteriye hizmet veren ve 50’ye yakın ülkede faaliyet gösteren MetLife; Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Latin Amerika, Asya, Avrupa ve Ortadoğu’da pazar lideri konumundadır. Daha fazla bilgi için lütfen www.metlife.com adresini ziyaret edin.

 

Medya İlişkileri                                                                                                      
Alya Kalinian: +971 4 3687555                                                        
İletişim Bölüm Başkanı, MetLife MEA
Alya.Kalinian@metlife.ae

 

Bilgi için:
Bersay İletişim Danışmanlığı
Göknur Acar Erbakış
0212 337 52 38
0553 604 64 10

Bize aşağıdaki numaradan ulaşabilirsiniz.

0850 222 0 638 0850 222 0 638 (MET)

Hafta içi 08:30 - 17:30 arası

E-posta: 

musterihizmetleri@metlife.com.tr

Faks: 
0 216 538 94 94