MetLife ve Snoopy

MetLife & Snoopy : Birlikte Geçmişimiz

 

SnoopyPeanuts karakterlerinden biri olan Snoopy, 1983 yılında MetLife reklamlarında ilk defa kullanıldığında o tarih itibariyle adeta bir devrim olarak algılanmıştı. Reklamda o bildiğimiz, resmi ve yaklaşılamaz tavra sahip kurumlardan biri olan bir sigorta şirketi ile çizgi film karakterleri yan yanaydı.

Peanuts karakterleri sıcaklığı ve neşesi ile bütün ülkeleri, kültürleri ve nesilleri adeta büyüledi. Charles Schultz tarafından tasarlanan ve çizilen Peanuts karakterleri 7 gazetede ilk defa 1950 yılında kamuoyuna tanıtıldı. 1984 yılına gelindiğinde Peanuts karakteri dünyada 2000 den fazla gazetede yayımlanan ve en çok izlenen çizgi filmlerden biri haline gelmişti. Günümüzde ise büyümesini hala sürdüren Peanuts karakterleri dünyanın her tarafında yaklaşık 2400 gazete basılmaktadır.

1985 yılında ‘’ Beni tanı, sen kazanırsın.‘’ cümlesiyle yola çıktığımız kampanya o güne kadar gerçekleştirdiğimiz en tutkulu müşteri reklamı olmuştu. O tarihten bugüne bu karakterlerle olan ilişkimiz MetLife’ın dünyanın her tarafında güvenilir, yaklaşılabilir ve sözünde duran bir şirket olarak tanınmasına yardımcı olan bir dizi kampanyalarla gelişti.

Sizce Snoopy karakterinden daha sıcak, daha neşeli veya daha sadık herhangi bir başka çizgi film karakteri var mı? İşte bütün bu özellikleriyle Snoopy, MetLife’ı müşterilerine yakınlaştırma yönünde gerçekleştirdiğimiz çabaların en iyi örneği. İkonik bir figür olan ve MetLife’ı finansal hizmet piyasasında farklılaştırma konusunda pozitif bir rol oynayan Snoopy,  global çabalarımızda önemli bir rol oynamaya devam edecek.

 

 

 

 

Bize aşağıdaki numaradan ulaşabilirsiniz.

0850 222 0 638 0850 222 0 638 (MET)

Hafta içi 08:30 - 17:30 arası

E-posta: 

musterihizmetleri@metlife.com.tr

Faks: 
0 216 538 94 94