Türkiye’de MetLife

MetLife’ın Türkiye’deki geçmişi bundan tam 20 yıl öncesine dayanıyor. Bununla birlikte, MetLife markası altında Haziran 2012 tarihinden bu yana değerli müşterilerimize sigorta ve bireysel emeklilik hizmetleri sağlıyoruz.

İlk günden itibaren Türk toplumunun ihtiyaç ve tercihlerini bilerek, her özel ihtiyaca en mükemmel çözümü sunmayı amaç edindik. MetLife Türkiye olarak,  50’den fazla ülkeyi kapsayan geniş bir coğrafyada yaklaşık 100 milyon kişi tarafından tanınan bir markayı yani küresel bir uzmanlığı ülkemize taşıma ayrıcalığını üstlenmiş, büyük bir aileyiz. MetLife Türkiye sizden biri ve size çok yakın. Türkiye’nin her neresinde olursanız olun her an bir MetLife yetkilisine hızla ve kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

MetLife Türkiye’de hayat sigortası, ferdi kaza sigortası ve bireysel emeklilik alanlarında en iyi çözümleri sunmak üzere, ülkemizin iki büyük sigorta şirketi olan American Life Hayat Sigorta ve Deniz Emeklilik ve Hayat’ın farklı bakış açılarını harmanlayarak faaliyetlerine başladı.

American Life Hayat Sigorta 1988 yılında Türkiye’ de, Alico’nun küresel uzmanlığı ile hayat sigortası, ferdi kaza sigortası ve sağlık sigortası hizmetleri sunmaya başlamıştı. Uzun yıllar boyunca, Türkiye çapında geniş bir hizmet ağı ile bireysel ve kurumsal müşterilerin ihtiyaçlarına hizmet etti. Alico’nun 2010 yılında, MetLife tarafından alınmasının ardından Alico Türkiye’de de MetLife ailesine katılmış oldu.

Buna paralel olarak yine 1998 yılında Deniz Emeklilik ve Hayat da ‘’Toprak Hayat Sigortası ‘’ adı altında hayat sigortası, ferdi kaza sigortası ve sağlık sigortası hizmetleri sunmaya başlamıştı. 2007 yılında DenizBank  tarafından satın alınmasının ardından, DenizBank Finansal Hizmetler Grubu çatısı altında tüm DenizBank şubeleri ile Türkiye’nin her köşesine ulaşmayı başardı. 2010 yılında Deniz Hayat ve Emeklilik adını alarak aynı zamanda bireysel emeklilik hizmetleri sunabilmeye hak kazandı. Ekim 2011 tarihinde MetLife Deniz Hayat ve Emeklilik’i de satın aldı.

Bugün MetLife Türkiye DenizBank, Odeabank, T-Bank ve Burgan Bank şubeleri, Acente Ofisleri ve güçlü Tele Satış ekibi ile ülkemizin dört bir yanına ulaşabiliyor. MetLife Türkiye, bireysel emeklilik hizmetlerinin yanı sıra hayat sigortası ve ferdi kaza sigortası hizmetlerini de müşterilerine sunuyor.

Bize aşağıdaki numaradan ulaşabilirsiniz.

0850 222 0 638 0850 222 0 638 (MET)

Hafta içi 08:30 - 17:30 arası

E-posta: 

musterihizmetleri@metlife.com.tr

Faks: 
0 216 538 94 94