BİZE ULAŞIN Tüm alanlar zorunludur
Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.
Danışmanlarımız 0850 222 0 658 numaralı telefondan sizinle iletişime geçecektir.
Hata!
Bir hata oluştu

Dünyada ve Türkiye’de MetLife

MetLife, güçlü sermayesi, zengin bireysel ve kurumsal müşteri portföyü ile dünyanın en büyük sigorta şirketlerinden biridir.

Dünyada MetLife

1868 yılında kurulmuş olan MetLife Inc. (NYSE: MET), kendisine bağlı ortaklıkları ve iştirakleri (“MetLife”) aracılığıyla sigorta, yıllık gelir sigortası, çalışan yan hakları programları ile varlık yönetimi alanlarında hizmet veren dünyanın en büyük hayat sigortası şirketlerinden biridir.  40'tan fazla ülkede faaliyet gösteren MetLife; Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Latin Amerika, Asya, Avrupa ve Ortadoğu’da pazar lideri konumundadır. 

Türkiye’de MetLife

MetLife, 1988 yılında kurulan American Life Hayat Sigorta (MetLife Alico) ile 2011 yılında satın aldığı Deniz Emeklilik ve Hayat’ın güçlerini 2012 yılında birleştirerek Türkiye pazarına güçlü bir giriş yapmıştır. MetLife’ın  uluslararası kabul görmüş yüksek kalite standartları ışığında hayat sigortası, ferdi kaza sigortası ve bireysel emeklilik branşlarında sektörün öncü oyuncaları arasında yer almakta olup ferdi kaza branşında ise sektörde lider konumdadır.

2016 yıl sonu itibarıyla bir önceki yıla kıyasla %21 artışla toplam varlıklarını 2.356 milyon TL’ye yükselterek 129 milyon TL net kâr açıklayan MetLife Emeklilik ve Hayat, bir önceki yıla kıyasla %49 artışla 477 milyon TL prim üretimi gerçekleştirmiştir.

Neden MetLife?

  • MetLife’ın 150 yıla yakın köklü uzmanlık ve uluslararası deneyimi
  • Müşteri ihtiyaç ve beklentileri ışığında yenilikçi ürün ve hizmetler
  • Müşteri ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik kişiye özel çözümler
  • İnovasyon odaklı yatırımlarla dijital ve mobil alanlarda hızlı ve kaliteli hizmet altyapısı
  • Dinamik ve yetkin insan kaynağı
  • Koşulsuz müşteri memnuniyetine odaklanan şikâyet yönetimi yaklaşımı
  • Aynı anda farklı müşteri kategorilerine erişimi mümkün kılan etkin satış-pazarlama kanalları