facebook-pixel
Gezinmeyi Atla

Bireysel Emeklilik

Bireysel emeklilik ile geleceğiniz için bugünden yatırım yapmaya başlayabilirsiniz. MetLife’ın kapsamlı bireysel emeklilik planlarıyla tanışın.

Bireysel Emeklilik Nedir?

Rahat bir emeklilik dönemi için birikim yapmanızı sağlayan Bireysel Emeklilik’in avantajları hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Bireysel Planlarımız

MetLife’ın Deniz Plan, Afili Plan, Emeklilik Plus Plan ve diğer kapsamlı bireysel emeklilik planlarından size en uygun olanını seçebilirsiniz.

Kurumsal Planlarımız

Çalışanlarınızın geleceğini güvence altına almasını sağlayan kurumsal planlarımızdan işletmenize en uygun olanını seçebilirsiniz.

Otomatik Katılım

Geleceğinize MetLife Oto Katılım ile yön verin!

Katılım Esasları

Katılım Esasları Çerçevesinde Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik Faaliyetlerimiz

Bireysel Emeklilik Fonları

MetLife’ın her katılımcıya yeterli yatırım alternatifi sunan Bireysel Emeklilik Fonları’ndan sizin için en uygun olanı seçin!

Yavrularımızın geleceği için, İlk BES’im

İlk BES'im ile çocuklarınızı Bireysel Emeklilik Sistemi'ne dahil ederek geleceklerine yatırım yapmanız mümkün. Doğum günü ve mezuniyet hediyesi olarak en sevdiklerinize %30 Devlet Katkısı destekli İlk BES’im alabilir ve  gözbebeklerinizin geleceklerine yatırım yapmaya şimdiden başlayabilirsiniz.

BESmetre

BESmetre ile emeklilik dönemindeki aylık gelir beklentinize uygun senaryolar yaratın, birikiminizi eğlenerek hesaplayın.

BEFAS Bilgilendirme

Bireysel Emeklilik Fon Alım Satım Platformu’nun (BEFAS) İşleyişi Hakkında:

  • Fon dağılım değişiklik hakkınızı kullanırken BEFAS’ta işlem gören diğer emeklilik şirketlerinin kurucusu olduğu fonları kısmen veya tamamen seçtiğiniz takdirde, sözleşmenizin 6. yılından sonra Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Yönetmelik’in 22/A maddesinde yer alan kontrol işlemi uygulanmayacak, yine Yönetmelik’in aynı maddesinin üçüncü fıkrası kapsamındaki iade işleminde ise BEFAS üzerinden alınan diğer şirketlere ait fonlar üzerinden yapılan kesintiler iadeye esas matraha dâhil edilmeyecektir.
  • BEFAS üzerinden sunulan fonlara dair detaylı bilgileri BEFAS Bilgilendirme Platformu aracılığıyla öğrenebilirsiniz. BEFAS üzerinden sunulan fonlara dair bilgilendirme BEFAS Bilgilendirme Platformu üzerinden sağlanacaktır.
  • 1.7.2022 tarihine kadar olan dönemde alım talimatının karşılığında tahsil edilen tutar, kısmen veya tamamen BEFAS fonu tercih edilmesi durumunda ilk günde katılımcı adına nemalandırılmaz.
  • Fon karması değişikliği işlemlerinde alım emirleri, satış emirlerinin gerçekleşmesi ve tutarın belli olması sonrasında Takasbank BEFAS Platformu’na iletilerek BEFAS Platformu’nda ilgili fonlar için fon kurucuları tarafından tanımlanmış alım valör parametrelerine göre gerçekleştirilir.