facebook-pixel
Gezinmeyi Atla

Etik ve Dolandırıcılık Yardım Hattı

Suiistimal Şüphesini veya Etik Olmayan Davranışı Bildirin

Bu raporlama hizmeti, suiistimal şüphesini veya etik olmayan davranışları bildirmek amacıyla kullanılmaktadır. Lütfen suiistimal şüphesini, yaşadığınız bir anlaşmazlık, iletmek istediğiniz soru veya şikâyetle karıştırmayınız. Suiistimal şüphesi içermeyen, genel veya hizmetlerimizle ilgili bir sorunuz varsa lütfen buraya tıklayınız.​

Tüm çalışanlar, müşteriler, pay sahipleri ve diğer ilgili taraflar; suiistimal şüphesi, etik dışı davranış, finansal muhasebe usulsüzlükleri, uygun olmayan satış uygulamaları veya tedarikçilerle, hizmetlerle, iş ortaklarıyla (aracılar vb.) müzakereler, herhangi bir iş ilişkisi ile ilgili algıladığı veya kanıtına sahip olduğu etik dışı bir uygulamayı buraya tıklayarak, MetLife Etik ve Dolandırıcılık Yardım Hattı aracılığıyla MetLife'a bildirebilir.

Bu kanalların amacı, etik olmayan bir davranışa ve suiistimal şüphesine ilişkin bildirimleri; güvenli, bağımsız ve anonim olarak 7 gün 24 saat alabilmektir. MetLife; çalışanlarının suiistimal veya etik dışı davranış şüphelerini dile getirdiği için herhangi bir kişiye karşı, herhangi bir şekilde misillemede bulunmasını yasaklar. Misilleme, MetLife’ın İş Etiği Davranış Kuralları kapsamında yasaktır.

Tüm bildirimler, sağduyulu ve gizli bir şekilde ele alınacaktır.