facebook-pixel
Gezinmeyi Atla

CepFaturam Güvende Sigortası

Vodafone müşterilerine özel CepFaturam Güvende Sigortası ile iletişim ödemelerinizi kolayca güvence altına alın.

CepFaturam Güvende Sigortası ile cep telefonu faturalarınızı dert etmezsiniz. Vodafone müşterisiyseniz hemen Vodafone'un Yanımda mobil uygulamasını ziyaret edin ve kolayca CepFaturam Güvende Sigortası sahibi olun. CepFaturam Güvende, istemdışı işsizlik durumunda 6 aya kadar en fazla 250 TL olan cep telefonu faturalarınızı karşılayan bir ferdi kaza sigortası ürünüdür.

Üstelik sigortalı olduğunuz süre boyunca Dört Dörtlük Asistans‘ın sunduğu hizmetlerden de yararlanabilir; bu asistansı kullanmak için buradan online randevu alabilir veya 0216 528 10 00 numaralı telefonu arayabilirsiniz

Tüm MetLife'lıların hayatlarını kolaylaştıran ve keyifli hale getiren MetLife Benimle avantajlarından faydalanmak için tıklayın.

Ürün Özellikleri

Kaza Sonucu Vefat: Sigortalının, sigorta süresi içerisinde gerçekleşen bir kaza sonucunda derhal veya kaza tarihinden itibaren en geç bir sene içinde vefatını ifade eder. Bu durumda hak sahiplerine poliçede belirlenen tutar ödenir.

Kaza Sonucu Kalıcı Sakatlık: Sigorta süresi içinde gerçekleşen bir kaza sonucu sigortalının derhal veya kaza tarihinden itibaren iki sene içinde tam veya kısmi kalıcı olarak sakat kalmasını ifade eder. Kalıcı sakatlık teminatı Ferdi Kaza Gigortası Genel Şartları’nda yer alan kalıcı sakatlık oranına göre sigortalıya ödenir.

Çalışmaya Bağlı Dönüşümlü Teminatlar: Tazminat ödemesinin riskin gerçekleştiği anda Sigortalı'nın istihdam durumuna bağlı olarak yapıldığı İstemdışı İşsizlik veya Geçici İş Göremezlik teminatlarıdır.

  • İstemdışı İşsizlik

İstemdışı İşsizlik Teminatı’ndan, 4857 Sayılı İş Kanunu kapsamında hizmet akdi ile bir veya birden fazla işveren tarafından çalıştırılanlar (Sosyal Sigorta Kurumu’na tabi olarak çalışanlar) yararlanabilmektedir. Sigorta süresi içerisinde sigortalının istemdışı işsiz kalması durumunda sözleşmeye istinaden 250 TL'yi aşmaması koşuluyla GSM Operatörü nezdindeki riskin gerçekleştiği tarihten önceki son fatura tutarı işsizlik teminatı kapsamında karşılanır.

  • Geçici İş Göremezlik

Kaza veya Hastalık Sonucu Geçici İş Göremezlik teminatından faydalanabilmek için sigortalının işsizlik teminatından yararlanabilen kişilerin çalışma statüsünde yer almıyor olması gerekmektedir. Diğer bir ifade ile işsizlik teminatından yararlanan yukarıda tanımı yapılmış olan kişiler dışında kalanlar (serbest meslek sahibi, ev hanımı, öğrenci, emekli vb.) bu teminat kapsamındadır.

İstemdışı İşsizlik veya Geçici İş Göremezlik durumunda en fazla 6 ay boyunca 250 TL'ye kadar ödeme yapılır.

CepFaturam Güvende Ferdi Kaza Sigortası Özel Şartları’na ulaşmak için tıklayınız.

Teminat tutarları hakkında "Bize Ulaşın" formunu doldurarak veya mesai saatleri içinde 0 850 222 0 638 (MET) numaralı telefondan MetLife İletişim Merkezi'ni arayarak bilgi alabilirsiniz.

Dört Dörtlük Asistans

Dört Dörtlük Asistans; tıbbi yardım, konut yardım, seyahat yardım ve organizasyon hizmetleri kapsamında 7 gün 24 saat ücretsiz veya indirimli olarak sağlanan hizmetler sunar.

Ücretsiz veya indirimli sağlanan Dört Dörtlük Asistans* hizmetleri kapsamında; tıbbı danışmanlık, hastane nakli, ilaç sevki ve daha fazlasını kapsayan tıbbi yardım; konutunuzun acil durumlarında, bilgi hattı, dahili su ve elektrik tesisatı tamiri, çilingir gönderimi ve cam kırılması, acil durumlarda konuta doktor, ambulans, bakım için hemşire gönderilmesi organizasyonunu kapsayan konut yardım; seyahat öncesi hizmet, doküman kaybı, kefalet / acil durum avans ödemesi gibi yurt dışı servisleri sunan seyahat yardım; şehir rehberi hizmeti ve rezervasyon, organizasyon hizmetleri ve Business Line servisi gibi ihtiyaçlarınızda organizasyon hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

MetLife tarafından ücretsiz olarak sağlanan bu asistanstan yararlanmak için asistans firmasını 0216 528 10 00 numaralı telefondan arayabilir veya online randevu almak için tıklayabilirsiniz.

Detaylı bilgi Dört Dörtlük Asistans Özel Şartları metninde bulunmaktadır.

*Teminat dahilinde sunulan hizmetler belli bir limite kadar ücretsizdir; bazı hizmetlerin yalnızca organizasyonu üstlenilir, ücretiyse sigortalı tarafından karşılanır.

Vergi Avantajı

Ücretli çalışanların kendisi, eşi ve küçük çocukları için ödemiş oldukları primler, ödenen ayda brüt ücretin %15’ini ve yıllık olarak asgari ücretin yıllık tutarını aşmayacak şekilde vergi matrahından indirilebilir.

Gelir Vergisi Avantajı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

MetLife Benimle

Tüm MetLife'lıların hayatlarını kolaylaştıran ve keyifli hale getiren MetLife Benimle avantajlarından faydalanmak için tıklayın.

Vodafone bireysel faturalı hat müşterisi ve T.C. vatandaşı olan 18-64 yaş arası bireyler bu sigortadan yararlanabilir.

Sigorta süresi 1 yıldır. Aksi belirtilmedikçe poliçeniz her sene sonunda otomatik olarak yenilenir.

Sigorta primleri cep telefonu faturanıza eklenmektedir.

  • Sadece Vodafone bireysel faturalı hat sahipleri için geçerlidir.
  • Çalışmaya bağlı dönüşümlü (istemdışı işsizlik/geçici iş göremezlik) teminatlar kapsamında aylık tazminat tutarı, bu teminatlara ilişkin riskin gerçekleşmesi durumunda 250 TL'yi aşmaması koşuluyla sigortalının GSM operatörü nezdindeki riskin gerçekleştiği tarihten önceki son fatura tutarı kadardır.
  • Azami tazminat süresi, çalışmaya bağlı dönüşümlü teminatlara ilişkin riskin gerçekleşmesi durumunda her risk gerçekleşme durumu için yapılacak aylık tazminat ödemelerinin azami süresini ifade etmekte olup işbu sigorta ürünü için en fazla ardışık 6 (altı) ay ödeme yapılacaktır. Aylık tazminat ödemelerinin “Toplam Azami Tazminat Süresi” ise 12 (on iki) aydır.
  • Muafiyet Dönemi: İstemdışı İşsizlik / Geçici İş Göremezlik teminatı poliçe satın alındıktan 90 gün sonra yürürlüğe girer.
  • Bekleme Süresi: İstemdışı İşsizlik / Geçici İş Göremezlik risklerinin gerçekleştiği tarihten itibaren bu teminata ilişkin tazminat ödemesinin başlayabilmesi için geçmesi gereken 30 (otuz) günlük süreyi ifade etmektedir. İlk tazminat ödemesi bu sürenin tamamlanmasını takip eden 30. (otuzuncu) günden sonra yapılacaktır.

Vodafone faturalı hat sahiplerinin kullanabileceği bir sigorta ürünüdür.

CepFaturam Güvende Sigortası'na Vodafone Yanımda uygulamasına giriş yaptıktan sonra Faturam sekmesi altındaki Fatura Ayarlarım menüsünde bulunan Faturam Güvende sekmesine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Müşteri Yorumları

Ferdi Kaza Sigortası ile ilgili müşteri yorumlarını okuyabilir, siz de yorumlarınızı bize ulaştırabilirsiniz.

DETAYLI BİLGİ