facebook-pixel Gezinmeyi Atla

Kapsamlı Aile Ferdi Kaza Sigortası

Kapsamlı Aile Ferdi Kaza Sigortası, beklenmedik durumlara karşı hem size hem de ailenize finansal destek sağlar.

Sadece sizi değil, aile bireylerinizi de güvence altına alıyoruz.

Kapsamlı Aile Ferdi Kaza Sigortası kaza sonucu vefat, kaza sonucu kalıcı sakatlık ve deprem risklerine karşı hem size hem aile bireylerine finansal güvence sağlayan ve kaza sonucu tedavi masraflarını ödeyen bir ferdi kaza sigortasıdır.

Bu sigorta ile Dört Dörtlük Asistans Plus teminatının sunduğu hizmetlerden de yararlanabilirsiniz.

Asistans hizmetlerinden yararlanmak üzere online randevu almak için tıklayınız.

Ürün Özellikleri
Teminatlar nelerdir? Collapsed Expanded
  • Kaza Sonucu Vefat: Sigortalının, sigorta süresi içerisinde gerçekleşen bir kaza sonucunda derhal veya kaza tarihinden itibaren en geç bir sene içinde vefatını ifade eder. Bu durumda hak sahiplerine poliçede belirlenen tutar ödenir. Deprem sonucunda vefat olması durumu da teminat kapsamındadır.
  • Kaza Sonucu Kalıcı Sakatlık:Sigorta süresi içinde gerçekleşen bir kaza sonucu sigortalının derhal veya kaza tarihinden itibaren iki sene içinde kalıcı olarak sakat kalmasını ifade eder. Kalıcı sakatlık teminatı ferdi kaza sigortası genel şartlarında yer alan kalıcı sakatlık oranına göre sigortalıya ödenir. Deprem sonucunda kalıcı sakatlık olması durumu da teminat kapsamındadır.
  • Kaza Sonucu Tedavi Giderleri: Kaza Sonucu Tedavi Giderleri:Sigortalının, bir kaza sonucu oluşan yaralanma nedeniyle ve kaza tarihinden itibaren otuz (30) gün içinde ortaya çıkıp tedaviye başlanması zorunlu olan tedavi giderlerini içeren teminatı ifade eder. Bu teminat kapsamında kaza tarihinden itibaren bir yıl içinde kaza ile ilgili yapılan makul ve gerekli tüm tıbbi giderler teminat tutarını aşmayacak şekilde ödenir. Poliçede belirtilen teminat tutarı yıllıktır. Ferdi kaza sigortası genel şartlarında belirtilen deprem, sel yanardağ püskürmesi ve yer kaymasından kaynaklanacak tedavi giderleri de teminat kapsamındadır.
  • Kaza Sonucu Tedavi Teminatı: Ferdi kaza sigortası genel şartlarında tanımlanan bir kaza sonucu oluşan yaralanma nedeniyle ve kaza tarihinden itibaren otuz (30) gün içinde ortaya çıkıp tedaviye başlanması zorunlu olmak üzere Sigortalı’nın bir doktor tedavisine, hastane tesisleri ve hizmetlerine veya hastanede iken diplomalı veya ruhsatlı hemşirenin tıbbi bakım hizmetlerine ihtiyaç duyduğu takdirde, poliçede yazılı toplam tazminat, kaza tarihinden itibaren bir yıl içinde kaza ile direkt olarak yapılan bütün olağan, makul ve gerekli tıbbi giderler Şirket tarafından varsa muafiyetler dâhilinde sigorta bedeli tutarına kadar tazmin edilir. 
    • Kapsamda olan tedavi giderleri; doktor ücretleri, reçeteli ilaçlar, protezler, fizik tedavi hizmetleri, hastane odası, hemşirelik ve cerrahi işlem masrafları, tıbbi tetkiklerdir. Bitkisel ilaçlar, kozmetik amaçlı kullanılan ilaçlar poliçe kapsamı dışındadır. Poliçede belirtilen teminat tutarı yıllıktır. 
    • Deprem hali sigorta kapsamındadır. 
    • Bu teminat opsiyonel bir teminat olup başvuru sırasında talep edilmesi ve sigorta poliçesi teminatlar bölümünde yeralması durumunda geçerlidir.

 

Teminat tutarları ne kadar? Collapsed Expanded

Teminat tutarları hakkında 'Bize Ulaşın' formunu doldurarak veya hafta içi 09:00-18:00 saatleri arasında 0 850 222 0 638 (MET) numaralı telefondan MetLife İletişim Merkezi'ni arayarak bilgi alabilirsiniz.

Ek faydalar neler? Collapsed Expanded

Dört Dörtlük Plus Asistans*; sağlık hizmetine ihtiyaç duyduğunuzda, tıbbi danışmanlık, hastane nakli, ilaç sevki ve daha fazlasında hizmetinizdedir. Konutunuz için bilgi hattı, su tesisatı, su / elektrik tamiri, klima ve kombi bakımı, halı yıkama, çilingir, acil durumlarda konuta doktor, ambulans, bakım için hemşire gönderilmesi organizasyonunda; şehir rehberi hizmeti ve rezervasyonu, organizasyon hizmetleri ve Business Line servisi gibi organizasyon ihtiyaçlarınızda; seyahat öncesi hizmet, doküman kaybı, kefalet / acil durum avans ödemesi gibi yurtdışı servisleri ve daha fazlası için hafta içi 09:00-18:00 saatleri arasında 0 850 222 0 638 (MET) numaralı telefondan MetLife İletişim Merkezi'ni arayabilirsiniz.

Dört Dörtlük Plus Asistans Özel Şartlarından bu hizmetlere ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

Vergi Avantajı
Ödediğiniz primleri vergi matrahınızdan indirebilirsiniz. Vergi avantajından faydalanmayı unutmayın!

Asistans hizmetlerinden yararlanmak üzere online randevu almak için tıklayınız.

 

*Yeni hizmetler 9 Mart 2020 günü itibarıyla satın alınan poliçeler için geçerlidir.

Bu sigortadan kimler faydalanabilir? Collapsed Expanded

18-69 yaş aralığındaki yetişkinler, 1-18 yaş aralığındaki çocuklar bu sigortadan faydalanabilir.

Sigorta süresi ne kadar? Collapsed Expanded

Sigorta süresi 1 yıldır.

Primleri nasıl ödeyebilirim? Collapsed Expanded

Peşin ya da en fazla 12 taksitle ödeyebilirsiniz.

Nasıl başvurabilirim? Collapsed Expanded

'Bize Ulaşın' formunu doldurarak veya hafta içi 09:00-18:00 saatleri arasında 0 850 222 0 638 (MET) numaralı telefondan MetLife İletişim Merkezi'ni arayarak başvuruda bulunabilirsiniz. 

Müşteri Yorumları

Ferdi Kaza Sigortası ile ilgili müşteri yorumlarını okuyabilir, siz de yorumlarınızı bize ulaştırabilirsiniz.