Skip Navigation

Gülümseten Ferdi Kaza Plus

Gülümseten Ferdi Kaza Plus sigortası güvencesiyle kazalara karşı hazırlıklı olun
Gülümseten Ferdi Kaza Plus ile beklenmedik durumlara karşı kendinizi ve ailenizi güvenceye alın, gülümsemeyi unutmayın.

Gülümseten Ferdi Kaza Plus sayesinde kaza sonucu vefat ve kalıcı sakatlık risklerine karşı korunmuş olursunuz. Üstelik sigortalı olduğunuz süre boyunca Diş Sağlığı Paketi hizmetinden de yararlanabilirsiniz.   

Diş Sağlığı Paketi ile sigorta süresi boyunca diş hekimi muayenesi, diş röntgen filmi ve diş sağlığı temizliği başta olmak üzere birçok hizmetten faydalanabilirsiniz.

Ürün Özellikleri
Teminatlar nelerdir?
  • Kaza Sonucu Vefat:

Sigortalının, sigorta süresi içerisinde gerçekleşen bir kaza sonucunda derhal veya kaza tarihinden itibaren en geç bir sene içinde vefatını ifade eder. Bu durumda hak sahiplerine poliçede belirlenen tutar ödenir.

  • Kaza Sonucu Kalıcı Sakatlık:

Sigorta süresi içinde gerçekleşen bir kaza sonucu sigortalının derhal veya kaza tarihinden itibaren iki sene içinde kalıcı olarak sakat kalmasını ifade eder. Kalıcı sakatlık teminatı ferdi kaza sigortası genel şartlarında yer alan kalıcı sakatlık oranına göre sigortalıya ödenir.

Teminat tutarları ne kadar?

Teminat tutarları hakkında 'Bize Ulaşın' formunu doldurarak veya hafta içi 09:00-18:00 saatleri arasında 0850 222 0 638'den MetLife İletişim Merkezi’ni arayarak bilgi alabilirsiniz.

Ek faydalar neler?

Diş Sağlığı Paketi

Bu paket, kaza sonucu oluşan ve/veya acil olarak müdahale edilmesi gereken diş rahatsızlıklarında, ağrıyı veya tıbbi tehlikeyi ortadan kaldırıp hastayı stabil hale getirinceye kadar gereken acil müdahale işlemlerini kapsar. Bu hizmetlerin dışında kalan her türlü diş tedavisi, ilgili olaya bağlı acil tedavinin devamında gerekecek tüm tedaviler ve  kronik enfeksiyonlu dişler (önceden gelen rahatsızlık veya çürük nedeniyle) kapsam dışındadır.

Ek olarak diş taşı temizliği, teşhis/planlama ve ağız hijyeni eğitimi hizmetleri, acil durumlardan bağımsız olarak, yılda birer kez sağlanmaktadır. Bu ürün, özel sağlık sigortası vb. ürün olmayıp sadece acil durumlara bağlı diş ile ilgili hizmetleri kapsar.

Diş Sağlığı Paketi Özellikleri

  • Muayene Teşhis ve Ağrı Giderme
  • Diş Röntgen Filmi
  • Diş Temizliği

 

Dolgu

Travma sonucu kırılan dişlerin onarımı kapsam içindedir ancak yeni oluşan çürüklerden veya daha önceden yapılmış olan dolguların altında oluşan çürüklerden dolayı dolgu yapılması kapsam dışındadır.

Diş Çekimi

Travma sonrası oluşacak kırıklarda zarar gören dişlerin çekilmesi kapsam içindedir ancak enfekte veya çürük sebebi ile ileri derece zarar görmüş dişler, protez yapılması veya ortodontik tedavi sebebi ile diş çekimleri kapsam dışıdır.

Kanal Ekstirpasyonu

Kanal ekstirpasyonu tramvaya maruz kalmış dişler için geçerlidir. Diğer durumlar kapsam dışıdır.

Protez Tamiri

Kazaya bağlı durumlarda gerekli protez tamirlerinde önceden gelen protezlerde (maksimum 5 yıl) oluşan kırıkların tamiri, diş veya kroşe eklemeleri kapsam içerisindedir. 1 yıl içerisinde sadece 1 diş ile sınırlıdır.

Diğer Tedaviler

Kaza ve yukarıda tanımı belirtildiği üzere acil durumlarda şu tedaviler yılda bir defa ile sınırlı olmak üzere teminat dahilindedir: Alveolit Cerrahi Tedavisi, Kanama Müdahalesi (Basit ve Dikişli), Apse Drenajı, Stomatit Tedavisi ve Periodontal Apse Tedavisi.

Vergi Avantajı
Ödediğiniz primleri vergi matrahınızdan indirebilirsiniz. Vergi avantajından faydalanmayı unutmayın!

Bu sigortadan kimler faydalanabilir?

18-64 yaş arasındaki tüm kişiler bu sigortadan faydalanabilir.

Sigorta süresi ne kadar?

Sigorta süresi 1 yıldır.

Primleri nasıl ödeyebilirim?

Peşin ya da en fazla 12 taksitle ödeyebilirsiniz.

Nasıl başvurabilirim?

'Bize Ulaşın' formunu doldurarak veya hafta içi 09:00-18:00 saatleri arasında 0850 222 0 638'den MetLife İletişim Merkezi’ni arayarak başvuruda bulunabilirsiniz. 

Müşteri Yorumları
Ferdi Kaza Sigortası ile ilgili müşteri yorumlarını okuyabilir, siz de yorumlarınızı bize ulaştırabilirsiniz.
Detayli Bi̇lgi̇