facebook-pixel
Gezinmeyi Atla

Koruma Çemberi Ferdi Kaza Sigortası

Koruma Çemberi Ferdi Kaza Sigortası ile kararınızı bugünden verin, yarınınız için endişelenmeyin.

Koruma Çemberleri ile farklı ihtiyaçlara uygun öneriler arasından seçiminizi yapın.

Koruma Çemberleri sevdiklerinizi en iyi şekilde güvence altına alabilir ve ihtiyaçlarınızla önceliklerinize özel olarak bir plana dahil olabilirsiniz. Bu sigorta ile seçtiğiniz plana göre kaza sonucu vefat, kalıcı sakatlık, kaza sonucu tedavi ve kaza sonucu iş göremezlik veya kaza ya da hastalık sonucu hastanede yatılı tedavi durumunda gelir kaybı risklerine karşı korunmuş olursunuz.

Üstelik sigortalı olduğunuz süre boyunca Dört Dörtlük Asistans‘ın sunduğu hizmetlerden de yararlanabilir; bu asistansı kullanmak için buradan online randevu alabilir veya 0216 528 10 00 numaralı telefonu arayabilirsiniz

Tüm MetLife'lıların hayatlarını kolaylaştıran ve keyifli hale getiren MetLife Benimle avantajlarından faydalanmak için tıklayın.

Ürün Özellikleri

Ana teminatlar:

Kaza Sonucu Vefat: Sigortalının, sigorta süresi içerisinde gerçekleşen bir kaza sonucunda derhal veya kaza tarihinden itibaren en geç bir sene içinde vefatını ifade eder. Bu durumda hak sahiplerine poliçede belirlenen tutar ödenir.

Kaza Sonucu Kalıcı Sakatlık: Sigorta süresi içinde gerçekleşen bir kaza sonucu sigortalının derhal veya kaza tarihinden itibaren iki sene içinde tam veya kısmi kalıcı olarak sakat kalmasını ifade eder. Kalıcı sakatlık teminatı Ferdi Kaza Gigortası Genel Şartları’nda yer alan kalıcı sakatlık oranına göre sigortalıya ödenir.

Ek teminatlar:

Aşağıda belirtilen teminatlar isteğe bağlı olup, başvuru sırasında talep edilmesi ve poliçeye eklenmesi durumunda geçerlidir.

Çember 1: Ana teminatları içeren seçenektir. Kaza Sonucu Kalıcı Tam ve Kısmi sakatlık ile Kaza Sonucu Vefat durumlarında kendinizi ve sevdiklerinizi en iyi şekilde güvence altına alabilirsiniz.

Çember 2: Ana teminatları içeren Çember 1’i de seçmeniz durumunda geçerli olan, kaza sonucu iş göremezlik sonucunda gelir kaybınızı 2 yıla kadar yerine koyabilecek Kaza Sonucu Haftalık Sakatlık Geliri Teminatı sunar.

Çember 3: Ana teminatları içeren Çember 1’i de seçmeniz durumunda geçerli olan, kaza durumunda (deprem sonucu kazalar dahil) hastanede ya da hastane dışında gerçekleşen tıbbi giderler için geniş kapsamlı koruma sağlayan Kaza Sonucu Tedavi Giderleri Teminatı sunar.

Çember 4: Ana teminatları içeren Çember 1’i de seçmeniz durumunda geçerli olan, Kaza ve Hastalık Sonucu Yatılı Tedavi Süresince Haftalık Gelir Teminatı ile hastalık veya kaza sonucu hastanede kalmanız durumunda siz ve aileniz için haftalık gelir sağlar. Ayrıca cerrahi masrafları da kapsayacak bir teminatı seçeneklere dahil edebilirsiniz.

Çember 5: Kaza sonucu sakatlığınız durumunda size veya kaza sonucu vefatınız durumunda ailenize ömür boyu aylık gelir (maksimum 20 yıla kadar) sunar.

Ayrıca hastalık sonucu oluşan inme veya hastalık sonucu oluşan görme kaybı durumları için Hastalık Sonucu Kalıcı Tam Sakatlık teminatı ekleyebilirsiniz.

Koruma Çemberi Ferdi Kaza Sigortası Özel Şartları’na ulaşmak için tıklayın.

Teminat tutarları hakkında 'Bize Ulaşın' formunu doldurarak veya mesai saatleri içinde 0 850 222 0 638 (MET) numaralı telefondan MetLife İletişim Merkezi'ni arayarak bilgi alabilirsiniz.

Dört Dörtlük Asistans

Dört Dörtlük Asistans; tıbbi yardım, konut yardım, seyahat yardım ve organizasyon hizmetleri kapsamında 7 gün 24 saat ücretsiz veya indirimli olarak sağlanan hizmetler sunar.

Ücretsiz veya indirimli sağlanan Dört Dörtlük Asistans* hizmetleri kapsamında; tıbbı danışmanlık, hastane nakli, ilaç sevki ve daha fazlasını kapsayan tıbbi yardım; konutunuzun acil durumlarında, bilgi hattı, dahili su ve elektrik tesisatı tamiri, çilingir gönderimi ve cam kırılması, acil durumlarda konuta doktor, ambulans, bakım için hemşire gönderilmesi organizasyonunu kapsayan konut yardım; seyahat öncesi hizmet, doküman kaybı, kefalet / acil durum avans ödemesi gibi yurt dışı servisleri sunan seyahat yardım; şehir rehberi hizmeti ve rezervasyon, organizasyon hizmetleri ve Business Line servisi gibi ihtiyaçlarınızda organizasyon hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

MetLife tarafından ücretsiz olarak sağlanan bu asistanstan yararlanmak için asistans firmasını 0216 528 10 00 numaralı telefondan arayabilir veya online randevu almak için tıklayabilirsiniz.

Detaylı bilgi Dört Dörtlük Asistans Özel Şartları metninde bulunmaktadır.

*Teminat dahilinde sunulan hizmetler belli bir limite kadar ücretsizdir; bazı hizmetlerin yalnızca organizasyonu üstlenilir, ücretiyse sigortalı tarafından karşılanır.

Vergi Avantajı

Ücretli çalışanların kendisi, eşi ve küçük çocukları için ödemiş oldukları primler, ödenen ayda brüt ücretin %15’ini ve yıllık olarak asgari ücretin yıllık tutarını aşmayacak şekilde vergi matrahından indirilebilir.

Gelir Vergisi Avantajı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

MetLife Benimle

Tüm MetLife'lıların hayatlarını kolaylaştıran ve keyifli hale getiren MetLife Benimle avantajlarından faydalanmak için tıklayın.

18-69 yaşındaki tüm kişiler bu sigortadan faydalanabilir.

Çember 1, Çember 2 & Çember 3 için poliçe aynı teminat tutarı üzerinden 70 yaşına kadar yenilenebilir; Çember 4 için poliçe aynı teminat tutarı üzerinden 65 yaşına kadar yenilenebilir.

Sigorta süresi 1 yıldır.

Peşin ya da en fazla 12 taksitle ödeyebilirsiniz.

'Bize Ulaşın' formunu doldurarak veya mesai saatleri içinde 0 850 222 0 638 (MET) numaralı telefondan MetLife İletişim Merkezi’ni arayarak başvuruda bulunabilirsiniz. 

Müşteri Yorumları

Ferdi Kaza Sigortası ile ilgili müşteri yorumlarını okuyabilir, siz de yorumlarınızı bize ulaştırabilirsiniz.
Detayli Bi̇lgi̇