facebook-pixel
Gezinmeyi Atla

Emeklilik Plus Plan

Rahat bir emeklilik geçirmeniz için MetLife’ın özel olarak tasarladığı Emeklilik Plus Plan ile tanışın.

Emeklilik Plus Plan ile geleceğinize artı değer katın.

MetLife’ın rahat bir emeklilik geçirmeniz için özel olarak hazırladığı Emeklilik Plus Plan ile şimdiden emeklilik hayalleri kurmaya başlayabilirsiniz.

Emeklilik Plus Plan’a dahil olarak geleceğinizi güvence altına almak için ilk adımı atabilirsiniz.

  • Minimum 50.000 TL başlangıç katkı payı ve 500 TL aylık katkı payı veya minimum aylık katkı payı 2.500 TL'dir.*
  • Emeklilik Plus Plan'a sahip olduğunuzda peşin giriş aidatı ödemediğiniz gibi yönetim gideri kesintisi de yapılmaz.
  • %30 Devlet Katkısı avantajından yararlanabilirsiniz.
  • Yılda 4 kez emeklilik planı değişikliği, 12 kez fon dağılımı değişikliği yapabilirsiniz.
  • 18 yaşını dolduran herkes Emeklilik Plus Plan’a başvurabilir.

Üstelik alışverişten eğlenceye, seyahatten yeme içmeye birçok fırsat sunduğumuz MetLife Benimle kampanyalarından kampanya koşulları dahilinde faydalanırsınız.

*Güncel minimum katkı payı tutarı farklılık gösterebilir, bilgi için satış temsilcinizle görüşebilir veya 0 850 222 0 638 (MET) MetLife İletişim Merkezimizi arayabilirsini

Ürün Özellikleri

Emeklilik Plus Plan'a başlangıç kapitali yatırarak ya da başlangıç kapitali yatırmadan sahip olabilrsiniz. Başlangıç kapitali ve minimum katkı payı tutarları için satış temsilciniz ile görüşebilir veya 0 850 222 0 638 (MET) MetLife İletişim Merkezimizi arayabilirsiniz.  

Minimum 50.000 TL başlangıç katkı payı ve 500 TL aylık katkı payı veya minimum aylık katkı payı 2.500 TL'dir.*

*Güncel minimum katkı payı tutarı farklılık gösterebilir, bilgi için satış temsilcinizle görüşebilir veya 0 850 222 0 638 (MET) MetLife İletişim Merkezimizi arayabilirsiniz.

Sisteme girişte giriş aidatı alınmaz. Sistemden çıkış ya da aktarım durumlarındaysa aşağıdaki tabloya göre giriş aidatı kesintisi yapılır.

Giriş Aidatı
Girişte Alınmaz
Aktarım ve Çıkışlarda İlk 5 Yıl -Brüt asgari ücretin %42,5'i - Toplam Kesintiler

 

Yönetim Gider Kesintisi

Bireysel emeklilik yönetmeliği uyarınca katılımcılara sunulan hizmetler ve operasyonel masrafları karşılamak amacı ile ödediğiniz katkı payı üzerinden yönetim gideri kesintisi uygulanmaktadır. Emeklilik Plus Plan’da ise bu plana özel düzenli katkı payı, başlangıç katkı payı ve ek katkı payı ödemeleri üzerinden yönetim gideri kesintisi uygulanmamaktadır.
 

Fon Toplam Gider Kesintisi

Her bir fon için günlük gider kesinti oranı aşağıdaki tabloda belirtilen oranları aşamaz. Gider aşımı olması halinde aşan giderler fon muhasebesinde kurucudan alacaklar olarak günlük bazda takip edilir. 

Emeklilik Yatırım Fonu                                                                                           Fon Toplam Gider Kesintisi (Günlük)

MetLife Emeklilik Para Piyasası Fonu 

Yüzbinde 3

MetLife Emeklilik Standart Fonu 

Yüzbinde 5,25

MetLife Emeklilik Dengeli Değişken Fonu 

Yüzbinde 6,25

MetLife Emeklilik Döviz Fonu 

Yüzbinde 5,25

MetLife Emeklilik Hisse Fonu  

Yüzbinde 6,25

Metlife Emeklilik Katılım Altın Fonu 

Yüzbinde 3

 

Ödemeye Ara Verme Kesintisi

Ödemeye ara verme kesintisi uygulanmamaktadır.

Devlet Katkısı, Bireysel Emeklilik katılımcılarına ödedikleri katkı payının %30'u oranında ek katkı sağlar. 

Devlet Katkısı’ndan yararlanmak için sistemde en az 3 yıl kalmanız gerekir. Devlet katkısı ve varsa getirilerin %15’ine, en az 6 yıl sistemde kalanlar %35’ine, en az 10 yıl sistemde kalanlar %60’ına, emeklilik hakkı kazananlarla vefat veya maluliyet nedeniyle sistemden ayrılanlarsa tamamına hak kazanır.

Emeklilik yatırım fonları, katkı paylarının değerlendirildiği yatırım araçlarıdır. Emeklilik Plus Plan dahilinde, birikimlerinizi MetLife Emeklilik Para Piyasası Fonu, MetLife Emeklilik Standart Fonu, MetLife Emeklilik Dengeli Değişken Fonu, MetLife Emeklilik Döviz Fonu, MetLife Emeklilik Hisse Fon, Metlife Altın Katılım Fonu’nda değerlendirebilirsiniz.

Size en uygun fon karmasını belirlemek ve fon karmanızı değiştirmek için mesai saatleri içinde 0 850 222 0 638 (MET) MetLife İletişim Merkezi'mizi arayabilir ya da MetLife E-şube üzerinden değişiklik işlemlerinizi anında yapabilirsiniz.

Emeklilik planınızda yılda 4 kere, fon dağılımınızda yılda 12 kere değişiklik yapabilirsiniz.

En düşük katkı payından fazla ödeme yapabilirsiniz, hatta yapmanız önerilir. Ne kadar yüksek yatırım yaparsanız birikimleriniz o kadar artar. Katkı payınızı artırmak için mesai saatleri içinde 0 850 222 0 638 (MET) MetLife İletişim Merkezi'mizi arayabilir ya da MetLife E-şube üzerinden değişiklik işlemlerinizi anında yapabilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Sistemi'nden ayrılmanız durumunda stopaj sadece getiri üzerinden alınır. 10 yıldan az süreyle katkı payı yatırarak ayrılmanız durumunda getiri üzerinden %15, 10 yıl süre ile katkı payı yatırıp, emeklilik hakkınızı kazanmadan ayrılmanız durumunda getiri üzerinden %10 stopaj uygulanır. En az 10 yıl katkı payı yatırıp, emeklilik hakkını kazanmanız ya da vefat veya sakatlık nedeniyle sistemden ayrılmanız durumunda ise %5 stopaj alınmaktadır.

Plana dahil olmak için 18 yaşını doldurmanız yeterlidir.

Sistemde en az 10 yıl kaldığınızda ve 56 yaşını doldurduğunuzda emekliliğe hak kazanabilirsiniz.

Emeklilik Plus Plana, 'Bize Ulaşın' formunu doldurarak veya mesai saatleri içinde 0 850 222 0 638 (MET) MetLife İletişim Merkezi'mizi arayarak başvuruda bulunabilirsiniz. 

MetLife Cepte

MetLife Cepte ile istediğiniz işlemler parmağınızın ucunda. Pratik kullanımı ve kullanıcı deneyimine uygun modern tasarımı ile MetLife Cepte, sigortacılık ve bireysel emeklilik işlemlerinizi hızla ve kolayca yapmanızı sağlar.