facebook-pixel
Gezinmeyi Atla

Kredi Hayat Sigortası

Kredi Hayat Sigortası ile banka kredisi ödemeleriniz garanti altında.

Kredi Hayat sigortası ile yaşamsal risklere karşı önleminizi alın.

Herhangi bir yaşamsal riskin gerçekleşmesi durumunda dağıtım kanalımız olan bankalarda bulunan kredi borcunuzu ödeyen bir sigortadır. Bu sigorta ile vefatınız durumunda sevdiklerinizi finansal güvence altına alabilirsiniz. 

Kredi Hayat Sigortası ile ücretsiz olarak sağlanan Dört Dörtlük Asistans hizmetimizden de yararlanabilirsiniz.

 

Asistans hizmetlerinden yararlanmak üzere online randevu almak için tıklayınız.

Ürün Özellikleri

Teminatlar nelerdir? kapandı açıldı

Ana Teminat

Vefat

Sigortalının sigorta süresi içerisinde yaşamını kaybetmesi halinde lehtara ödenen teminattır. Yolcu sıfatı dışında yapılan hava yolculuklarında, intihar sebebiyle, savaş esnasında veya AIDS, nükleer, biyolojik veya kimyasal maddelere maruz kalma sebebi ile vefat durumları bu teminat kapsamında değildir.

Ek Teminatlar

Kredi türüne bağlı olarak bazı ürünlerde aşağıdaki ek teminatlar sunulabilmektedir.

Kaza Sonucu Kalıcı  Sakatlık

Sigorta süresi içinde gerçekleşen bir kaza sonucu sigortalının derhal veya kaza tarihinden itibaren iki sene içinde kalıcı olarak sakat kalmasını ifade eder. Kalıcı sakatlık teminatı ferdi kaza sigortası genel şartlarında yer alan kalıcı sakatlık oranına göre sigortalıya ödenir.

Hastalık Sonucu Kalıcı Tam Sakatlık

Sigortalının, herhangi bir hastalık nedeniyle kalıcı tam sakat kalması halinde poliçede belirtilen tutar, devlet ya da üniversite hastanesinden alınacak özürlü sağlık raporunda özür oranının  %60 ve üzerinde olması şartıyla ödenir. Doğuştan gelen hastalıklar, AIDS ve komplikasyonları, sigorta öncesinde başlayan hastalıklar, check-up, estetik/kozmetik ameliyatlar, doğum ve komplikasyonları, akli/sinirsel hastalıklar bu teminat kapsamı dışındadır.

İstemdışı İşsizlik / Kritik Hastalıklar

Tazminat ödemesinin riskin gerçekleştiği anda Sigortalı’nın istihdam durumuna bağlı olarak yapıldığı İstemdışı İşsizlik veya Kritik Hastalıklar teminatlarıdır.

Teminat tutarları ne kadar? kapandı açıldı

Müşterinin kullandığı kredi tutarına bağlı olarak belirlenir. Teminat tutarları hakkında iletişim formunu doldurarak veya hafta içi 09:00-18:00 saatleri arasında 0 850 222 0 638 (MET) numaralı telefondan MetLife İletişim Merkezi'ni arayarak bilgi alabilirsiniz.

Ek faydalar neler? kapandı açıldı

Dört Dörtlük Asistans, sağlık hizmetine ihtiyaç duyduğunuzda, tıbbı danışmanlık, hastane nakli, ilaç sevki ve daha fazlasında hizmetinizdedir.

Konutunuzun acil durumlarında, bilgi hattı, su tesisatı, su / elektrik tamiri, çilingir, acil durumlarda konuta doktor, ambulans, bakım için hemşire gönderilmesi organizasyonunda; şehir rehberi hizmeti ve rezervasyonu, organizasyon hizmetleri ve Business Line servisi gibi organizasyon ihtiyaçlarınızda; seyahat öncesi hizmet, doküman kaybı, kefalet / acil durum avans ödemesi gibi yurt dışı servisleri ve daha fazlası için hafta içi 09:00-18:00 saatleri arasında 0 850 222 0 638 (MET) numaralı telefondan MetLife İletişim Merkezi'ni arayabilirsiniz.

Dört Dörtlük Asistans Özel Şartlarından bu hizmetlere ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

Asistans hizmetlerinden yararlanmak üzere online randevu almak için tıklayınız.

Bu sigortadan kimler faydalanabilir? kapandı açıldı

18 yaşından itibaren sağlıklı kişiler bu sigortadan yararlanabilir. Giriş yaşı üst sınırı ürünlere göre farklılık göstermektedir.

Sigorta süresi ne kadar? kapandı açıldı

Sigorta süresi kredi süresi ile uyumlu olacak şekilde 1 yıl veya uzun süreli olarak belirlenebilir.

Primleri nasıl ödeyebilirim? kapandı açıldı

Sigorta primi kredi kullanımı esnasında peşin olarak tahsil edilir. 

Önemli Bilgiler kapandı açıldı

-          Dağıtım kanalı bankalarımızdan kullanılan bireysel krediye karşılık düzenlenmiş poliçelerde sigorta süresi içinde yaşam kaybı halinde, kredi borcu kapatılır.

-          Borç kapandıktan sonra varsa geriye kalan sigorta tazminat bedeli kanuni varislere ya da belirtilmiş ise sertifikada yer alan lehtar(lar)a ödenir.

Nasıl Başvurabilirim? kapandı açıldı

'Bize Ulaşın' formunu doldurarak veya hafta içi 09:00-18:00 saatleri arasında 0 850 222 0 638 (MET) numaralı telefondan MetLife İletişim Merkezi'ni arayarak başvuruda bulunabilirsiniz. 

Hayat Sigortası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Hayat Sigortası hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

MetLife Cepte

MetLife Cepte ile istediğiniz işlemler parmağınızın ucunda. Pratik kullanımı ve kullanıcı deneyimine uygun modern tasarımı ile MetLife Cepte, sigortacılık ve bireysel emeklilik işlemlerinizi hızla ve kolayca yapmanızı sağlar.