facebook-pixel
Gezinmeyi Atla

Bireysel Emeklilik Sistemi

Bireysel Emeklilik, katılımcılara emeklilik dönemleri için düzenli gelir ve ekonomik refah sağlamayı amaçlayan bir sistemdir.

Bireysel Emeklilik ile her ay düzenli birikim yaparak geleceğinizi güvence altına alabilirsiniz

Bireysel Emeklilik Sistemi, bireylerin emeklilik dönemlerinde rahat etmesi için çalışma dönemleri boyunca düzenli olarak birikim yapmalarına imkan sağlayan bir tasarruf ve yatırım sistemidir.

Sosyal güvenlik sisteminin tamamlayıcı niteliğindeki Bireysel Emeklilik, iş verenler için vergi avantajı, katılımcılar için Devlet Katkısı sağlar.

• Yasalarla düzenlenmiş bir sistemdir ve şeffaftır. Bireysel emeklilik hesaplarınız Takasbank nezdinde tutulur. Fon paylarını bu hesaplardan günlük olarak izleyebilirsiniz.

• Bireyler tasarruflarıyla oluşan birikimlerini emeklilik yatırım fonlarıyla değerlendirebilir.

• Devlet, Bireysel Emeklilik Sistemi ile işverenler tarafından yapılan katkı payı ödemelerine düzenli vergi avantajı tanır.

• Bireysel katılımcılar tarafından ödenen katkı payları için %30 Devlet Katkısı sağlar.

• 56 yaşını doldurmanız ve en az 10 yıl sistemde kalmanız durumunda emekliliğinizde ek gelir sağlar.

Yavrularımızın geleceği için, İlk BES’im

İlk BES'im ile çocuklarınızı Bireysel Emeklilik Sistemi'ne dahil ederek geleceklerine yatırım yapmanız mümkün. Doğum günü ve mezuniyet hediyesi olarak en sevdiklerinize %30 Devlet Katkısı destekli İlk BES’im alabilir ve gözbebeklerinizin geleceklerine yatırım yapmaya şimdiden başlayabilirsiniz.