facebook-pixel
Gezinmeyi Atla

Risk Profili Anketi Nedir?

Yatırımcı tarafından yüklenilmesi kabul edilebilir olan riskin düzeyi, “risk profili” olarak adlandırılır. Bireysel emeklilik sistemi (BES), katılımcılarının yatırım riskine olan duyarlılığını ölçerek risk profilinin belirlenmesi, katılımcının beklentilerini doğru olarak karşılamak için uygun emeklilik yatırım fonunun önerilmesine imkân tanır.

Aşağıdaki linkte yer alan sorular risk profilinizi tespit etmek amacıyla tasarlanmıştır. Bu kapsamda, finansal tercihleriniz, mali durumunuz ve hedefleriniz incelenerek size özel yatırım stratejisi ve fon önerisinde bulunulması amaçlanmaktadır. Bu nedenle sorulara eksiksiz, doğru veya size en yakın gelen yanıtı vermek suretiyle anketi tamamlamanız önem arz etmektedir.

Ankete katılım sağlamanız veya anket sonunda önerilecek fonu/fonları tercih etmeniz zorunlu değildir. Değerlendirme tamamen anket sorularına verdiğiniz cevaplar kapsamında yapılacaktır. Anket sonucuna göre fonlarınızda değişiklik işlemleriniz için metlife.com.tr’den E-şube’ye girebilir ya da 09:00 – 18:00 saatleri arasında 0850 222 0 638 (MET) MetLife İletişim Merkezini arayarak sözlü olarak da gerçekleştirebilirsiniz.

Risk Getiri Profili Anketini yapmak için tıklayınız.