facebook-pixel
Gezinmeyi Atla

Kart Borcum Güvende Sigortası

DenizBank müşterilerine özel Kart Borcum Güvende Sigortası ile tanışın

Kart Borcum Güvende Sigortası ile kredi kartı ödemeleriniz güvence altında.

Kart Borcum Güvende Sigortası, hayatta meydana gelebilecek beklenmedik durumlara karşı sizi ve ailenizi koruma altına alarak kredi kartı borçlarınızın ödenmesini sağlayan bir hayat sigortasıdır. Bu sigorta sayesinde vefat, kalıcı sakatlık ve işsizlik / kritik hastalıklar risklerine karşı korunmuş olursunuz.

Bu sigorta kapsamında ücretsiz olarak sağlanan Dört Dörtlük Asistans hizmetinden de yararlanabilirsiniz.

Asistans hizmetlerinden yararlanmak üzere online randevu almak için tıklayınız.

Ürün Özellikleri

Teminatlar nelerdir? Collapsed Expanded

Vefat

Sigortalının sigorta süresi içerisinde yaşamını kaybetmesi halinde lehtara ödenen teminattır.

Kaza Sonucu Kalıcı Sakatlık

Sigorta süresi içinde gerçekleşen bir kaza sonucu sigortalının derhal veya kaza tarihinden itibaren iki sene içinde kalıcı olarak sakat kalmasını ifade eder. Kalıcı sakatlık teminatı ferdi kaza sigortası genel şartlarında yer alan kalıcı sakatlık oranına göre sigortalıya ödenir.

Hastalık Nedeniyle Tam ve Kalıcı Sakatlık

Bu teminat, hastalık tarihinden itibaren 180 gün süresince kesintisiz olarak sigortalının herhangi bir iş veya meslekle ilgilenmesine, ücret veya kar karşılığı herhangi bir iş yapmasına engel olan ve 180 günlük sürenin sonunda tıbben iyileşme ihtimali bulunmayan kalıcı bir sakatlık anlamına gelir. Sigortalının, herhangi bir hastalık nedeniyle kalıcı tam sakat kalması halinde poliçede belirtilen tutar, devlet ya da üniversite hastanesinden alınacak özürlü sağlık raporunda özür oranının %60 ve üzerinde olması şartıyla ödenir.

İstemdışı İşsizlik / Kritik Hastalıklar

Tazminat ödemesinin riskin gerçekleştiği anda Sigortalı’nın istihdam durumuna bağlı olarak yapıldığı İstemdışı İşsizlik veya Kritik Hastalıklar teminatlarıdır.

İstemdışı İşsizlik Teminatı’ndan, 4857 Sayılı İş Kanunu kapsamında hizmet akdi ile bir veya birden fazla işveren tarafından çalıştırılanlar (Sosyal Sigorta Kurumu’na tabi olarak çalışanlar) yararlanabilmektedir. Sigorta süresi içerisinde sigortalının istemdışı işsiz kalması durumunda sözleşmeye istinaden yapması gereken kredi kartı ödemeleri işsizlik teminatı kapsamında karşılanır.

İstihdam durumu nedeniyle İstemdışı İşsizlik teminatı kapsamına dahil olmayan kişiler Kritik Hastalıklar teminatından yararlanabilirler. Teminat, 7 kritik hastalıkta geçerlidir: Kanser, kalp krizi, inme, koroner arter cerrahisi, böbrek yetmezliği, önemli organ nakli, felç. Sözleşme kapsamında kritik hastalıklar teminatı, tanı ya da cerrahi müdahaleyi takip eden son kredi kartı borcunu karşılamaktadır.

Teminat tutarları ne kadar? Collapsed Expanded

Aylık kredi kartı borç bakiyenize göre değişkenlik gösterir. Teminat tutarları hakkında 'Bize Ulaşın' formunu doldurarak veya hafta içi 09:00-18:00 saatleri arasında 0 850 222 0 638 (MET) numaralı telefondan MetLife İletişim Merkezi'ni arayarak bilgi alabilirsiniz.

Ek faydalar neler? Collapsed Expanded

Dört Dörtlük Asistans, sağlık hizmetine ihtiyaç duyduğunuzda, tıbbı danışmanlık, hastane nakli, ilaç sevki ve daha fazlasında hizmetinizdedir.

Konutunuzun acil durumlarında, bilgi hattı, su tesisatı, su / elektrik tamiri, çilingir, acil durumlarda konuta doktor, ambulans, bakım için hemşire gönderilmesi organizasyonunda; şehir rehberi hizmeti ve, rezervasyonu, organizasyon hizmetleri ve Business Line servisi gibi organizasyon ihtiyaçlarınızda; seyahat öncesi hizmet, doküman kaybı, kefalet / acil durum avans ödemesi gibi yurt dışı servisleri ve daha fazlası için 7 gün / 24 saat 0216 528 10 00 MetLife Destek Hattı’ndan hizmet alabilirsiniz.

Dört Dörtlük Asistans Özel Şartlarından bu hizmetlere ilişkin detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Asistans hizmetlerinden yararlanmak üzere online randevu almak için tıklayınız.

Bu sigortadan kimler faydalanabilir? Collapsed Expanded

DenizBank kredi kartı kullanan 18-64 yaşındaki sağlıklı tüm kişiler bu hayat sigortasından faydalanabilir. 

Sigorta süresi ne kadar? Collapsed Expanded

Sigorta süresi 1 yıldır.

Primleri nasıl ödeyebilirim? Collapsed Expanded

Sigorta primi kredi kartınızdan tahsil edilmektedir.

Önemli Bilgiler Collapsed Expanded
  • Sadece DenizBank kredi kartları için geçerlidir.
  • DenizBank kartınız kullanıma açık olduğu sürece ve sigorta iptal edilmedikçe otomatik olarak yenilenir.
  • İşsizlik tarihinden önceki son kredi kartı hesap kesim tarihindeki borcunun tamamı tazminat olarak tek seferde ödenir.
  • Muafiyet Dönemi: İstemdışı İşsizlik/Kritik Hastalıklar teminatı poliçe satın alındıktan 90 gün sonra yürürlüğe girer.
  • Bekleme Süresi: İstemdışı İşsizlik/Kritik Hastalıklar risklerinin gerçekleştiği tarihten itibaren bu teminata ilişkin tazminat ödemesinin başlayabilmesi için geçmesi gereken 30 (otuz) günlük süreyi ifade etmektedir. İlk tazminat ödemesi bu sürenin tamamlanmasını takip eden 30. (otuzuncu) günden sonra yapılacaktır.
Nasıl Başvurabilirim? Collapsed Expanded

'Bize Ulaşın' formunu doldurarak veya hafta içi 09:00-18:00 saatleri arasında 0 850 222 0 638 (MET) numaralı telefondan MetLife İletişim Merkezi'ni arayarak başvuruda bulunabilirsiniz. 

Hayat Sigortası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Hayat Sigortası hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

MetLife Cepte

MetLife Cepte ile istediğiniz işlemler parmağınızın ucunda. Pratik kullanımı ve kullanıcı deneyimine uygun modern tasarımı ile MetLife Cepte, sigortacılık ve bireysel emeklilik işlemlerinizi hızla ve kolayca yapmanızı sağlar.